Vitamins and Supplements

Vitamins and Supplements

Vitamīni - organiski savienojumi, kam ir svarīga loma sakarā ar vielmaiņu. Vitamīni, ar dažiem izņēmumiem, netiek veidoti cilvēka organismā, tamdēļ tie ir neaizstājami uztura elementi. Cilvēkam, kuram nav vienaldzīga viņa veselība, ir nepieciešams katru dienu papildināt vitamīnu krājumus organismā. Vitamīniem ir svarīga loma vielmaiņas esamībā, tamdēļ vitamīnu deficīts var novest pie svarīgiem vielmaiņas traucējumiem un galēji nepatīkamām un bīstamām saslimšanām.

Vitamīni, īpaši A, C un E veicina imūnsistēmas nostiprināšanos un tamdēļ spēcīgi samazina iespēju saslimt ar vīrusa saslimšanu.

B grupas vitamīniem ir īpaši svarīga loma sirds asinsvadu sistēmas profilaksē. Šo vitamīnu deficīts veicina ādas saslimšanas, depresiju, atmiņas pasliktināšanos, bezmiegu un vielmaiņas traucējumus.

Galvenā vitamīna D funkcija tiek uzskatītā kā normālas augšanas un attīstības funkcija bērniem, lai nodrošinātos pret rahītu. Cilvēkiem spēku pilnbriedā vitamīns D var novērs osteoporozes rašanos.

Ne mazāku lomu pilnvērtīgā un sabalansētā uzturā ieņem minerlsāli – makroelementi (kalcijs, fosfors, magnijs, kālijs un citi), kā arī mikroelementi (jods, cinks, fluors, dzelzs un citi).

Paagustināta nepieciešamība pēc vitamīniem un minerālvielām parasti rodas intensīvas augšanas periodā, vecāka gadu gājuma cilvēkiem ,grūtniecības laikā, barojot ar krūti, smagas fiziskas slodzes gadījumā, intensīvu sporta treniņu gadījumā. 

Pec Veselības Pasaules materiāliem.

 

Īpašas cenas kluba Champions biedriem.