Jubilejas peldējums Vaikse Vainа šaurumos

Jubilejas peldējums Vaikse Vainа šaurumos

Vairāk nekā 130 sportisti 28. jūlijā piedalījās jubilejas 25. peldējumā Vaikse Vaina šaurumā, Baltijas jūrā, starp Muhu un Sāremā salām Igaunijā.

"Tas bija 25. Igaunijas čempionāts atklātajā ūdenī. Man bija jānopeld 2300 metri starp Muhu un Sāremā salām.

Piedalīties sacensībās es nolēmu vēl pagājušajā gadā, taču dažādu personisku apstākļu dēļ brauciens nenotika. Nācās gaidīt veselu gadu, un beidzot tas ir noticis.

Pasākuma organizācija bija lieliska. Līdz starta vietai mēs braucām ar automašīnu, pēc tam pārcēlāmies ar ērtu un mūsdienīgu prāmi, un tālāk mērojām ceļu ar organizatoru autobusu. Pa ceļam bija vairākas vietas, kur varēja paēst, nopirkt ūdeni, suvenīrus, utt.

Arī par drošību nebija jāuztraucas. Pirms peldējuma es rūpīgi izpētīju plānu (kurā bija atzīmēts peldēšanas maršruts, atzīmētas bojas un organizatoru laivas). Peldējuma laikā bija jāskatās, kur atrodas bojas, organizatoru laivas un citi dalībnieki, lai nenovirzītos no maršruta. Protams, ka jābūt fiziskai sagatatovībai, lai pārvarētu viļņus un straumi.

Galvenais ieguvums no šī pasākuma bija pozitīvās emocijas, kuras varēja izbaudīt gan peldētāji, gan viņu atbalstītāji. Man nācās pārvarēt sevi, lai uzsāktu peldēt. Pēc tam bija jābalansē viļņos un jānotur pareizu elpošanas un peldēšanas ritmu. Un pašās beigās bija jāpiepūlās, lai ātri un skaisti finišētu. Pēc peldēšanas mūs gaidīja draudzīgas sarunas ar pārējiem sportistiem, rezultātu paziņošana un apbalvošana, siltas pusdienas un sauna. Protams, ka varēja vēlreiz nopeldēties jūrā.

Es biju domājis, ka pasākums būs ļoti ekstremāls, bet uztraukumam nebija pamata - neko bīstamu es nepamanīju.

Pārējiem dalībniekiem es ļoti ieteiktu pēc sacensībām palikt uz vienu vai divām dienām pilsētā Haapsalu. Tā ir perfekta vieta ģimenes atpūtai, kur var baudīt jūru, sauli, pastaigāties pa vecpilsētu un pusdienot skaistās kafejnīcās."

 

Kluba biedrs Valērijs Komisarovs