Sacensības Supermasters. Kas tas ir?

Sacensības Supermasters. Kas tas ir?

Šo sacensību programma paredz 50m distances nopeldēšanu visos četros peldēšanas veidos un galu galā 100 m kompleksa distance. Lai iekļūtu kopējā reitingā, ir jāveic visas piecas distances. Starp distancēm ir paredzēta pauze, tā kā atpūta starp startiem sanāk ap 5-20 minūtēm (atkarībā no tā, cik operatīvi strādā tiesneši).

Pirmoreiz ar šādu sacensību programmu ir nākuši klajā somu peldētāji. Viņi arī ir izstrādājuši punktu uzskaites sistēmu, kas paredz pazeminoša koeficienta pielietošanu dalībnieka vecumam. Šī ir viskorektākā sistēma, jo tā paredz katru sportista vecuma gadu.

Šis sacensību formāts no Somijas ātri tika pieņemts arī Igaunijā, kur šīs sacensības jau labu laiku notiek kā Igaunijas Čempionāts. No 2015. gada šādas sacensības rīko arī Lietuvas klubs TAKAS. 

2016. gadā Baltijas valstu peldēšanas klubi ir vienojušies par Baltijas SUPERMASTERS Kausa organizēšanu trijos posmos. Pirmais norisināsies Rīgā, otrais – Kauņā un trešais – Tallinā, kas būs arī noslēdzošais sacensību posms.

SUPERMASTERS sacensības kļūst arvien populārākas vairāku iemeslu dēļ: pirmkārt, tās norisinās vienā dienā, un sacensību gaitā var sekot cīņai par uzvaru; otrkārt, starp peldējumiem ir pauzes, kad var atpūsties un patērzēt ar kolēģiem.