Wales masters atklātais čempionāts

Wales masters atklātais čempionāts

Velsas Peldēšanas čempionāts vecmeistaru un senioru klasē pulcējis Svonsijas (Swansee) pilsētā vairāk nekā 200 sportistus. Dalībnieku komandas ieradās ne tikai no Velsas, bet no visas Lielbritānijas. Sacensību programma garajā ūdenī ietvēra visas distances, ieskaitot 800 m, 1500 m peldējumus un stafetes.

Uz sacensībām mani uzaicināja Vladimirs Šveds, kurš jau 15 gadus dzīvo Velsas galvaspilsētā Kardifā. Dažas lietas šeit man bija neierastas. Iesildīšanās laikā peldēšanas celiņi bija sadalīti vienādās daļās atsevišķi sievietēm un vīriešiem. Sacensības norisinājās vairākās sesijās, bet, neskatoties uz iesildīšanās baseina esamību, pirms katras sesijas tika 40 minūtes tika atvēlētas iesildīšanai (20 minūtes sievietēm, 20 minūtes vīriešiem).

Lielbritānijas peldēšanas klubi uzņemas peldapmācību, kā arī sportistu un vecmeistaru treniņprocesa organizēšanu. Vecmeistaru treniņi notiek 4 reizes nedēļā, iepējamas arī papildnodarbības zālē. Mēnešabonementa cena variējas no 40 līdz 80 mārciņām. Iespējami arī gada abonementi.

Cilvēkiem virs 60 gadu vecuma sporta klubu apmeklējums Kardifā ir bezmaksas, tāpat kā braukšana sabiedriskajā transportā un neliels zāļu saraksts visu ķermeņa daļu saslimšanas profilaksei. Pašā Kardifā ir lielisks bezmaksas muzejs ar franču impresionistu Monē un Renuāra darbiem, Rodēna skulptūrām un citiem vēsturiskiem objektiem un mākslas šedevriem.  

Attēlā: Edgars Ozoliņš ar Velsas Peldēšanas federācijas prezidentu Vivu Periju un Lielbritānijas un Velsas 2020 čempionu Vladimiru Švedu.