Baltjas turnīrs SUPERMASTERS 2017

Baltjas turnīrs SUPERMASTERS 2017

Šo sacensību programma paredz 50m distances nopeldēšanu visos četros peldēšanas veidos un noslēdz programmu 100 m kompleksa distance. Lai iekļūtu kopējā reitingā, ir jāveic visas piecas distances. Starp distancēm ir paredzēta pauze, tā kā atpūta starp startiem sanāk ap 20-30 minūtēm (atkarībā no tā, cik operatīvi strādā tiesneši).

Pirmoreiz ar šādu sacensību programmu ir nākuši klajā somu peldētāji. Viņi arī ir izstrādājuši punktu uzskaites sistēmu, kas paredz pazeminoša koeficienta pielietošanu dalībnieka vecumam. Šī ir viskorektākā sistēma, jo tajā tiek ņemts vērā katra sportista vecums.

Šis Somijas sacensību formāts ātri tika pieņemts arī Igaunijā, kur šīs sacensības jau labu laiku notiek kā Igaunijas Čempionāts. No 2015. gada šādas sacensības rīko arī Lietuvas klubs "Kauņas pilsētas un reģiona Peldēšanas federācija". 

2016. gadā trīs Baltijas valstu peldēšanas klubi - “Champions” (Latvija), Kauņas pilsētas un reģiona Peldēšanas federācija (Lietuva) un „U-klubi” (Igaunija) - ir vienojušies par Baltijas SUPERMASTERS Kausa organizēšanu trijos posmos. Pirmais norisināsies Rīgā, otrais – Kauņā un trešais – Tallinā, kas būs arī noslēdzošais sacensību posms.

SUPERMASTERS sacensības kļūst arvien populārākas vairāku iemeslu dēļ: pirmkārt, tās norisinās vienā dienā, un sacensību gaitā var sekot cīņai par uzvaru; otrkārt, starp peldējumiem ir pauzes, kad var atpūsties un patērzēt ar kolēģiem.