Mūsu kolēģi. Peldēšanas klubs Aquasfera Masters Olsztyn

Mūsu kolēģi. Peldēšanas klubs Aquasfera Masters Olsztyn

Neskatoties uz to, ka klubs dibināts samērā nesen, tikai trīs gadus atpakaļ, tas aktīvi piedalās Olštinas pilsēta (iedz. skaits 170 000 cilvēku) un Varmijas-Mazūru vojevodistes sporta dzīvē.

Klubā ir 43 biedri, un to lielākā daļa regulāri trenējas un piedalās sacensībās. Klubam ir arī sava mājaslapa http://www.masters.olsztyn.pl/ Tas sadarbojas ar ūdens sporta kompleksu Aquasfera, palīdzot sacensību organizēšanā un tiesāšanā.

Kluba prezidents Mariušs Grabecs (Mariusz Grabiec) savā klubā darbojas kā treneris, 4 reizes nedēļā vadot peldēšanas nodarbības kluba biedriem. Kluba biedra iemaksas sastāda 10 zlotus mēnesī (2.35 EUR), nodarbības maksa kluba biedram 5 zloti (1.8 EUR).

Sacensību organizēšana sniedz klubam iespēju papildināt budžetu. Iepriekšējos gados Aquasfera Masters Olsztyn klubs organizēja Polijas Vecmeistaru Čempionātus , kā arī katru gadu tas piedalās 11 etapu atklāto ūdeņu peldēšanas sacensību organizēšanā Mazūru ezeros. Šo vojevodisti Polijā sauc par 1000 ezeru zemi.

Par poļu patieso interesi pret peldēšanu liecina tas, ka pilsētā ir pieejami 7 baseini. 16. decembrī Olštinā notikušās starptautiskās sacensības II MIĘDZYNARODOWE GRAND PRIX, kur pulcējās gandrīz tūkstotis dalībnieku, atklāja pilsētas mērs.  

Ar informāciju dalījas Edgars Ozoliņš