Trenera piemiņai

Trenera piemiņai

  “Ja noliksi sev priekšā mērķi, ir iespējams, ka tu to sasniegsi. Ja nenoliksi – tad tas ir maz iespējams,”- teica Alberts Pisarevs saviem audzēkņiem.  

       7. martā aprit 80 gadi kopš trenera un pedagoga, slavenākā Latvijas peldēšanas trenera, Georgija Poļevoja mācekļa, Alberta Pisareva dzimšanas diena.   Pats Alberts Pisarevs bija daudzkārtējs Latvijas čempions un rekordu uzstādītājs peldēšanā uz muguras. Savas trenera karjeras laikā Pisarevs ir sagatavojis 13 PSRS sporta meistarus un daudziem palīdzējis ar saviem vērtīgajiem padomiem.

Ilgu laiku viņš ir strādājis PSRS izlasē, bijis vecākais peldēšanas izlases treneris ar brasa specializāciju. Vairākus gadus strādājis ar Irākas izlasi, sagatavojis to Arābu valstu Čempionātam un Atlantijas valstu Čempionātam.

Diemžēl, pēc atgriešanās no Irākas Pisareva talants un pieredze neguva pieprasījumu Latvijā, kas raksturīgi 90-to gadu periodam Latvijas sportā.

Titulētākie Alberta Pisareva audzēkņi:

  • Vladimirs Peredistijs–PSRS rekordu īpašnieks un valsts čempionātu uzvarētājs. Bronzas medaļas ieguvējs PSRS Tautu spartakiādē peldēšanā brīvajā stilā.
  • Aigars Kudis – PSRS starptautiskās klases sporta meistars, rekordu īpašnieks un valsts čempionātu uzvarētājs peldēšanā brasā. 9. Vieta Monreāles Olimpiādē, bronzas medaļas ieguvējs Vispasaules Studentu olimpiādē. 
  • Artūrs Jakovļevs–Eiropas Jauniešu čempionātu uzvarētājs un medaļu ieguvējs peldēšanā tauriņstilā, triju Olimpisko spēļu dalībnieks.
  • Oļegs Osipovs–PSRS izlases biedrs, bronzas medaļas ieguvējs Padomju skolēnu spartakiādē. Pirmais Latvijas sportists, kam izdevies uzstādīt laiku zemāku par minūtidistancē 100 m uz muguras. Šis laiks ticis labots tikai 25 gadus vēlāk.
  • Edgars Ozoliņš – pasaules čempions brīvajā stilā vecmeistaru kategorijā, Eiropas rekorda īpašnieks. 

Foto: Alberts Pisarevs ar savu pirmo”zvaigžņoto” auzdēkni, Vladimiru Peredistiju.